| ASIN | B0B884JBNQ |
| Age Range (Description) | Adult |
| Best Sellers Rank | #4,504 in Beauty & Personal Care ( See Top 100 in Beauty & Personal Care ) #85 in Facial Cleansing Washes |
| Brand | SKIN1004 |
| Brand Name | SKIN1004 |
| Customer Reviews | 4.7 out of 5 stars 1,819 Reviews |
| Item Dimensions | 1.5 x 1.5 x 7.01 inches |
| Item Form | Foam |
| Item Weight | 4.22 Ounces |
| Item dimensions L x W x H | 1.5 x 1.5 x 7.01 inches |
| Manufacturer | SKIN1004 |
| Manufacturer Part Number | BL01CLP00480018000 |
| Material Features | Cruelty Free |
| Material Type Free | Alcohol Free |
| Model Number | 8809576261653 |
| Net Content Volume | 125 Milliliters, 4.23 Fluid Ounces |
| Net Content Weight | 0.34 Pounds |
| Number of Items | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Package Type Name | Bottle |
| Product Benefits | Makeup Removal |
| Recommended Uses For Product | Face |
| Scent | Unscented |
| Scent Name | Unscented |
| Skin Type | All |
| Unit Count | 4.23 Fluid Ounces |
D**A
It's really good—honestly, I recommend it 100%.