| ASIN | B00IU36MQA |
| Colour | Black |
| Compatible devices | Smartphone, Tablet, MP3 Player, Desktop, Laptop, Television, Projector |
| Control method | Voice |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Impedance | 8 Ohms |
| Included components | None (No included components) |
| Is waterproof | FALSE |
| Item model number | 12MR2000 |
| Item weight | 10.45 kg |
| Manufacturer | PRV Audio |
| Maximum range | 8 Metres |
| Number of items | 1 |
| Power source | Corded Electric |
| Product dimensions | 13.9D x 28.2W x 28.2H centimetres |
| Recommended uses for product | For Pro Audio |
| Speaker size | 12 Inches |
| Subwoofer diameter | 12 Inches |
| Surround-sound channel configuration | 2.0 |
N**O
Best speaker for your money and great sound quality
S**R
Beat 12" speakers